Верховна Рада України ухвалила Закон «Про обчислення часу в Україні», який набирає чинності з 2025 року. Наша країна відмовиться від переходу на літній час.
Як це вплине на наше здоровʼя?
Вплив на циркадні ритми
Циркадні ритми – це внутрішній «біологічний годинник» нашого організму, який регулюється зміною дня та ночі. Вчені стверджують, що дворазова зміна часу на рік порушує ці ритми, що може призвести до проблем зі сном, серцево-судинних захворювань, погіршення психічного стану, зниження пам’яті та уваги.
Порушення сну
Перехід на літній час знижує якість сну, оскільки організм виділяє менше мелатоніну через збільшення кількості світла ввечері.
Погіршення самопочуття
Опитування показали, що 55% американців відчувають втому після переходу. Стабільний режим дня, на противагу, сприяє кращому самопочуттю та знижує рівень стресу.
Підвищення навантаження на серцево-судинну систему
Фінські дослідження показали, що порушення циркадних ритмів під час переходу на літній час підвищує ризик ішемічного інсульту. Кількість госпіталізацій із цим діагнозом зростає в перші дні після переведення годинника. Також спостерігається збільшення кількості серцевих нападів у перший тиждень після переходу на літній час.
Зростання ризику депресії
Недостатній сон і порушення циркадних ритмів можуть призвести до розвитку депресії. За даними досліджень, після переходу на літній або зимовий час багато людей відчувають підвищену тривожність і депресію, особливо ті, хто має схильність до психічних розладів.
Зниження уваги
Перехід на літній час різко підвищує ризик ДТП. Це пов’язано з нестачею сну та порушенням циркадних ритмів.
Падіння продуктивності й зростання травматизму
Зміни в режимі дня знижують продуктивність праці та збільшують кількість травм на робочому місці. Зміни негативно впливають і на якість навчання.
Отже, рішення залишитися на зимовому часі може мати позитивний вплив на наше здоров’я.
Джерело: МОЗ України
Commentaires